ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16119022
*
nr 1611 9022
Spegel
Barockstil, 95x80 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 20:07:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 15:23:09
1
700 kr
6/4 08:51:37
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
nr 1611 9022
Spegel
Barockstil, 95x80 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 15:23:09 | 1 | 700 kr |
6/4 08:51:37 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:51